teisipäev, 11. veebruar 2014

Kuidas valida enda valgustisse õige LED lamp?


Selge on see, et iga lamp võidab hästi valitud valgustist. Samuti on teist enamus kindlasti  teadlikud ka LED valgustite võidukäigust ja suurest arenguhüppest viimastel aastatel. LED valgustid pakuvad nii praktilisi, kui esteetilisi eeliseid hõõg- ja säästulampide ees. Nad on energiasäästlikud, pika eluaega ning annavad pidevat ja selget valgust. Tänapäevased LED lambid on spetsiaalse tehnilise lahendusega, mistõttu on nad sama heledalt säravad ja efektiivsed nagu traditsioonilised valgustid.


Energiasäästlik

LED lambid kasutavad teiste valgusallikatega võrreldes vaid murdosa energiat,  poole vähem kui kompaktsed luminofoorlambid (CFL) ja vähem kui ühe neljandiku energiast võrreldes hõõglampidega. Neil on pikk eluiga, näiteks luminofoorlampidest mitu korda pikem eluiga ja koguni kümme või rohkem korda pikem eluiga, kui hõõglambil. Üheskoos kompenseerivad need hüved LED valgustite kõrgemat hinda ja võimaldavad seejuures pikaajalisi sääste. Samuti on oluliseks hüveks see, et LED valgustid ei sisalda toksilisi aineid ja valgusti sisse lülitamisel ei ole viivitust, see tähendab, et valgus saabub silmapilkselt. Niisamuti  on LED valgustitel peaaegu olematu soojuse eraldumine, mistõttu kuumenevad nad oluliselt vähem kui hõõglambid. Kuigi soklis asetsev trafo muutub küll kuumaks, kuid mitte pooltki nii kuumaks kui kõrvetav hõõglamp. Kuuma LED valgusti käsitlemisel võta kinni pirni plastik läätsest, mis muutub ainult pelgalt soojaks. Seetõttu saab neid valgusteid kasutada ka mööbli või seina sees, ilma tuleohutusnõudeid rikkumata.


Valguse toon ja LED pirni suurus

Enamikke LED valgusteid on saadaval kahes või koguni kolmes valges toonis. Valikus on soe valge, päevavalge ehk nö naturaalne valga ja külm valge. Samas tuleks nende toonide valikul olla tähelepanelik. Arvestama peab, et värvilisest klaasist valgustid võivad olla väga erinevad. Soe valge rõhutab pigem punased ja kollased toone, külm valge aga jällegi rohelisi ja siniseid toone. Isegi näiteks tavaline valge klaasist seade erineb märgatavalt sooja valge ja külma valge LED valgusti valguses.
Nagu ka kõikide teiste valgustite puhul, tuleb ka LED valgustite puhul valida õige suurus, veendumaks, et see soovitud valgustisse mahuks. LED pirne on saadaval 1cm suurustest kuni umbes 13cm suurusteni ja arvestada tuleb, et eredama ja tugevama valgusega LED pirnid on üldiselt pikemad. Seega, kui plaanid valida just tugevama valgustugevusega pirni, siis tee esmalt kindlaks, kui pikk pirn sinu soovitud valgustisse mahub.


Kindel valik

Kui arvestada kõiki eelnevaid tegureid, siis võib kindlalt väita, et LED valgustid on selgelt parim valik nii koju, kontorisse, kui tänavale. Nende pikaealisus, energiatõhususe pikaajaline kokkuhoid ja värvivalik on selged eelised teiste valgustite ees. Õige LED valgusti valimine nõuab küll natuke pühendumist, et leida õige värv ja pikkus, kuid lõppkokkuvõttes tasub see ennast ära.

Kui soovite rohkem teavet kõikide LED valgustite võimalustest, siis võtke meiega julgelt ühendust. Meie meeskonnas töötavad inimesed, kes omavad aastatepikkust kogemust LED valgustite alal. Kiigake meie kodulehele, kus avaneb erinevate LED valgustite kataloog ja samuti oleme teile hea meelega abiks just õige LED valgusti valimisel.Heade soovidega,
Mariliis Mitt
Samara Group OÜ

LED valgustid- Stiil ja sääst käsikäes!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar